Женският национален отбор по баскетбол загуби от Турция с 60:63 (23:11, 20:14, 2:14, 15:24) в домакински мач за квалификациите за Евро 2011 в Полша, като с това намали и сериозно шансовете си за класиране на европейското първенство.

Българките водеха почти през цялото време, като до средата на четвъртата четвърт доминираха в резултата, но в крайна сметка не успяха да удържат на устрема на гостите.

Победата в този двубой беше изключително важна за България, след като момичетата на Бусета загубиха именно от Турция в първия си мач от кампанията.

След това обаче туркините паднаха от Черна гора, което направи днешния мач изключително важен за определяне на втория в групата.

Най-резултатна за България беше Жаклин Златанова с 18 точки, като Доника Ходжис и Екатерина Димитрова съответно добавиха по 14 и 6 точки.