Младежкият национален отбор по баскетбол завърши на второ място на силния приятелски турнир Тургут Атакьол в Истанбул.

Александър Везенков завърши като топреализатор на турнира, а Деян Карамфилов бе отличен като най-добър подавач.

Баскетболистите ни отстъпиха на финала от Сърбия, със 70:87, като разликата се натрупа в последните минути от двубоя.

По-рано, в груповата фаза сърбите ни биха отново, с три точки.

Двубоят бе интересен и оспорван, но българският отбор бе изоставащ от самото начало. Въпреки всички опити да настигне съперника, разликата се държеше минимална, до последната четвърт. В нея на два пъти България успя да се доближи на шест точки от Сърбия, но след като авансът на "плавите" стана двуцифрен четири минути преди края, те повече не отстъпиха от позициите си.

С 28 точки и шест борби завърши Александър Везенков. Васил Михайлов вкара 12 точки срещу Сърбия, а Крис Минков и Денислав Вутев се отчетоха с по 8.

Никола Янкович вкара 19 за Сърбия.

Националите се прибират още тази нощ в България, и след два дни почивка, им предстоят последни тренировки, преди отпътуването за Европейското първенство в Крит, от 8 до 21 юли.