Българският национален отбор по баскетбол записа втора победа в предварителните квалификации за Световното първенство през 2019-та година, като се наложи със 78:68 над Беларус.

Пред около 2500 зрители в "Арена Ботевград", играчите на Любомир Минчев показаха доста приятен баскетбол, постепенно изковавайки разликата в хода на двубоя.

Следващият мач за България е на 12 август, когато приемаме Португалия, а на 16 август връщаме визитата на Беларус.

Мачът започна повече от добре за българския отбор, който правеше всичко на отлична скорост и с бързи пасове матира защитата на Беларус няколко пъти за първата част.

До почивката резултатът се движеше с крехка преднина на България, стигаща до 9 точки, но без да се увеличи.

През второто полувреме българските баскетболисти скочиха на педалите, взеха вече двуцифрен аванс, поддържаха го около 11 точки до  края на третата част, а в последната го вдигнаха до 16 и до последната минута остана такава, и само крайното отпускане остави крайния резултат на 10 точки разлика.

Павел Маринов бе най-резултатен с 22 точки за успеха, Александър Везенков добави 15, като овладя и също толкова борби, а Александър Янев и Дий Бост вкараха по още 11 точки.