Младежкият национален отбор по баскетбол загуби минимално - с 83:86 - от връстниците си от Сърбия, в мач от приятелския турнир Тургут Атакьол в Истанбул.

До момента младежите ни имат победа и две загуби, но и двете дойдоха след много оспорвана битка. Силната надпревара е част от подготовката за Европейското първенство от 8 юли в Крит.

Както и срещу Полша, малко не достигна на баскетболистите в края, за да стигнат до успех. Сега те ще чакат изхода от срещата Полша-Германия, за да научат на кое място ще завършат в групата, и с кого ще играят в оставащите си мачове.

В последната част българският тим влезе като водач в резултата, но след равенство при 72:72, сръбският отбор продължи серията си, и оттам повече не позволи обрат.

Най-резултатен за нашите стана Александър Везенков с 27 точки, като хвана и 7 борби. Денислав Вутев също се включи на ниво с 20 точки, а Крис Минков завърши с 9 и 5 асистенции.

За сърбите с 24 точки и 9 борби е Никола Янкович е с 23 и 11 Марко Теич.