Националният ни отбор по баскетбол за мъже загуби от Словения в Любляна с 63:85 точки и остава с една победа от пет мача в европейските квалификации.

Единственият успех до тук на баскетболистите ни бе отбелязан срещу Косово в Ботевград, а в последния си двубой от евроквалификациите, тимът ни гостува именно на Косово на 17-и септември.

Срещу Словения България стартира добре и поведе с 21:16 точки след първа част. Последва по-слаба втора, в която националите реализираха 8 точки срещу 18 за съперника и така на почивката изоставаха с 29:34.

След почивката обаче баскетболистите ни допуснаха голям срив и практически двубоят бе решен. Словения вкара 35 точки срещу само 6 за България и така в последната част мачът се доиграваше.

България бе без Александър Везенков, Дий Бост и Станимир Маринов, а официален дебют направиха вторият натурализиран американец Джейсън Уошбърн и Евгени Хаджирусев.

Уошбърн завърши като най-резултатен за националния ни тим с 18 точки и 8 борби, а Иван Лилов добави 11.

За Словения най-много вкара Горан Драгич – 17 точки, плюс 10 асистенции.

В другата среща от нашата група Е Украйна победи Косово със 100:61 точки.