Националният отбор на България до 18 години ще играе за 11-ото място на европейското първенство в дивизия "В", провеждащо се в македонската столица Скопие. Това стана ясно, след като българите отстъпиха след продължение със 101:103 (87:87) на Грузия.

Двубоят започна по-добре за символичните гости от Грузия, които поведоха с 26:15 след първите 10 минути. През втората четвърт обаче българите успяха да се върнат в мача, след като я спечелиха с 26:14 и дори водеха с точка на почивката при 41:40.

През второто полувреме играта бе кош за кош и в крайна сметка след 28:27 в последните 10 минути за Грузия срещата влезе в продължения. В тях кавказкият тим поведе със 102:93, но след серия от 8:0 България се върна в мача секунди преди неговия край, но в оставащото време единствено бе оформено крайното 103:101.

За българите Йордан Минчев вкара 36 точки, а Красимир Димитров добави 21. За грузинците 37 точки вкара Лука Булашвили, а с 23 завърши Гога Битадзе. Съперник на България в последния мач от първенството ще бъде загубилият от срещата между Беларус и Англия, която е по-късно днес.