Левски завърши със загуба редовния сезон в Балканската лига по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха

като гост пред Сигал Прищина (Косово) с 68:77 (19:12, 21:11, 10:25, 18:29) точки.

Така "сините" завършват на трето място в класирането и не успяха да се класират директно за полуфиналите. Те ще играят плейоф с Куманово 2009 (Македония) като срещите са на 1-и и 8-и април.

Сигал Прищина и Галил Гилбоа (Израел) се класират директно за финалната четворка на турнира.

Баскетболистите на Левски водеха със 17 точки на почивката - 40:23, но изиграха много слабо второ полувреме, в което вкараха само 28 точки срещу 54 за съперника.

1:29 минута преди края с тройка на Лайънъл Чалмърс "сините" намалиха пасива си на 67:72, но 39.6 секунди преди края домакините я върнаха чрез Ауримас Киеза и спечелиха мача.

Майк Уилкинсън завърши със 17 точки и 8 борби за Левски, а Брандън Хийт добави 13 точки и 6 асистенции. За домакините с по 20 точки завършиха Ауримас Киеза и Тей Уолър.