Нижни Новгород (Русия) допусна загуба в петия кръг на ВТБ Лигата по баскетбол за мъже. Руският тим отстъпи като гост пред Триумф (Русия) с 59:71 точки.

За Нижни Новгород българският национал Филип Виденов беше резерва и за 7 минути се отличи с 2 асистенции. Отборът на Виденов е на седмо място в класирането на Група В с две победи и 2 загуби.

Седма загуба за сезона във Франция постигна Юнион Ено, където играе Вера Перостийска. Тимът й отстъпи в мач от осмия кръг пред Нант със 70:79 точки. Перостийска игра 32 минути и се отличи с 6 точки, 7 борби и 2 асистенции. Юнион Ено е на предпоследно място в класирането с една победа и седем поражения.

В италианската втора дивизия Сан Салваторе загуби гостуването си на Умана с 43:84 точки. Роксана Йорданова игра 39 минути за гостите и завърши със 17 точки и 1 борба.