Александър Везенков игра близо 22 минути за Олимпиакос при победата с 83:46 (19:10, 21:12, 21:14, 22:10) срещу Ифаистос Лимну в мач от третия кръг на гръцкото баскетболно първенство. По този начин местният колос записа трета поредна победа и дели върха в класирането с вечния съперник Панатинайкос и Перистепи.

Везенков вкара първия си кош само 51 секунди след началото на мача и даде преднина на Олимпиакос за първи път в мача, след което гръцкият колос повече не погледна назад. До края на първата четвъртина българският национал открадна топка, блокира изстрел на Ифаистос Лимну и отбеляза тройка за 17:5.

Олимпиакос завърши първото полувреме с преднина от 18 точки, а нов кош на Везенков в началото на третата четвъртина покачи аванса на гърците на 22 пункта. Мачът така или иначе вече беше приключил, но фаворитът в местния шампион продължи да дърпа в точковата разлика и в крайна сметка завърши с 37 преднина.

Везенков започна в стартовата петица а след края на срещата статистиката сочеше 21:21 минути игра, девет точки, осем спечелени борби, една асистенция, два блокирани изстрела и една отнета топка. Иначе най-резултатен за Олимпиакос беше Костас Папаниколау с 13 точки, докато Зак Ледей записа дабъл-дабъл при десет точки и 12 борби.