Унион Олимпия Любляна с българския национал Христо Николов в състава си, победи като гост КК Задар с 67:60 (29:9, 15:26, 11:11, 12:14) точки в среща от седмия кръг на Адриатическата лига по баскетбол за мъже. Николов беше титуляр и завърши с 6 точки и 7 борби за 28 минути игра.

Бившият играч на Левски Марко Маринович се отличи с 12 точки, 2 борби, 3 асистенции и1 отнета топка за словенския тим. Унион е на четвърто място в класирането с четири успеха и три поражения.

В Испания Калоян Иванов игра 26 минути като титуляр при загубата на Андора като гост на Гипускоа с 64:67 (15:13, 12:21, 13:18, 24:15) точки в шестия кръг на първенството. Българинът завърши с 6 точки, 12 борби и 1 асистенция. Андора е на 13-о място с две победи и четири загуби от началото на сезона.

Шампионът Гюсинг, с българите Чавдар Костов и Александър Янев в състава си, допусна загуба в десетия кръг на първенството на Австрия по баскетбол за мъже. Гюсинг като гост на Велс с 64:84 (11:25, 14:19, 26:24, 13:16) точки. Костов игра 18 минути като титуляр и се отличи с 6 точки и 1 отнета топка.

Янев беше резерва и записа 4 точки и 2 борби за 20 минути. Гюсинг е на шесто място в класирането с пет победи и пет загуби.

В женското първенство на Германия Херне допусна втора загуба за сезона след 66:70 точки като гост на Фиребалс в осмия кръг.

Българката Радостина Славова-Нанева игра само 8 минути като резерва за Херне и спечели 2 борби. Херне е на второ място в подреждането с шест победи и две поражения. /БТА