Отборът на Андора, с българина Калоян Иванов в състава си, допусна трета загуба в мъжкото баскетболното първенство на Испания.

Андора отстъпи като гост на Манреса с 80:88 (17:20, 21:19, 24:18, 18:31) точки в четвъртия кръг. Иванов игра 26 минути като титуляр и беше сред най-полезните за своя отбор с 11 точки, 6 борби и 1 асистенция. Андора има победа и три загуби от началото на сезона и заема 16-о място в класирането.

В женското първенство на Германия Херне спечели като гост на Марбург със 76:45 точки в шестия кръг. Българката Радостина Славова-Нанева игра 20 минути за Херне и се отличи с 3 точки, 6 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка. Херне е начело в класирането заедно с Васербург. Двата отбора имат по шест поредни победи./БТА