Христо Николов-Гларуса и неговият Олимпия Любляна започнаха с победа участието си във втория по сила европейски клубен турнир Еврокъп.

Словенският тим се наложи със 70:68 над Бешикташ като гост в Истанбул.

Олимпия имаше в един момент аванс от цели 23 точки, но Бешикташ навакса с фантастично представяне в последната четвърт, и за малко да направи обрат.

Николов и съотборниците му обаче удържаха този финален щурм и взеха страхотната победа в Турция.

Гларуса игра 25 минути, в които се отчете с осем точки, седем борби, две откраднати топки и две асистенции.

Бившият играч на Левски Марко Маринович също бе на ниво, с девет точки и 10 асистенции.

Джахуан Джонсън вкара 20 точки за Бешикташ.

Олимпия е съперник на Левски в Адриатическата лига този сезон, и "сините" имат гостуване в Любляна на 13 декември.

Друг от съперниците на Левски в АБА Лига - Солнок, също стартира с победа в Еврокъп - с 96:94 над Зенит. "Сините" гостуват в Унгария следващата събота.

Олимпия и Солнок са в група D, заедно с Химки, Зенит Санкт Петербург, Бешикташ и ВЕФ Рига.