ЦСКА Москва е вторият финалист в тазгодишното издание на Евролигата. Във втория мач от Финалната четворка руският тим се наложи над ТАУ Керамика с 83:79 (20:20, 13:19, 24:17, 26:23) точки. В последния мач от надпреварата “армейците” ще се изправят срещу Макаби Тел Авив, който по-рано през деня се наложи над италианския Монтепаски Сиена.

Мачът между ЦСКА и ТАУ Керамика започна равностойно. Още през първата част московският тим натрупа предимство от 5 точки, но испанците бързо наваксаха изоставането си, а първата четвърт завърши при резултат 20:20.

През втората част ТАУ успя да използва ползотворно качествата на своя център Тиаго Сплитер. Червените дълго време не съумяваха да организират нападението си и във втората част ЦСКА отбеляза едва 13 точки, а на полувремето испанците водеха с 39:33.

ЦСКА ликвидира бързо пасива си в началото на третата четвърт, благодарение на тройките на Джон Робърт Холден и Траджан Лангдън.

В средата на последната част гръцкият баскетболист на ЦСКА Теодорос Папалукас взе нещата в свои ръце, а след него своята дума каза и Давид Андерсен. В края на мача ТАУ Керамика успя да съкрати дистанцията със своя съперник само на две точки, но при резултат 81:79 Рамунас Шишкаускас добави още един кош в полза на ЦСКА, след който прозвуча и последната сирена на мача.

Най-резултатни за победителите станаха Давид Андерсен и Рамунас Шишкаускас, които завършиха мача с по 16 точки. С 15 се отличи Джон Робърт Холден.

“Армейците”, които играят за шеста поредна година  във Финалната четворка на Евролигата, стигат до финал за трети път. Спорът за титлата, както и за третото място, ще бъде решен на 4 май, отново в Мадрид.