Бронзовият медалист от олимпийските игри в Лондон Австралия постигна лесна победа срещу вицешампиона от Игрите преди четири години Франция, като го победи с 89:71 в първия мач от третия кръг в груповата фаза на женския баскетболен турнир.

След равностойна първа част, завършила при резултат 21:19 за австралийките, символичните домакини на срещата от страната-континент спечелиха втората четвърт с разгромного 25:10, което им осигури нужното спокойствие до края на мача.

Най-резултатна за "озитата" бе Пени Тейлър, която вкара цели 31 точки. 16 за успеха добави Елизабет Кембадж, а 14 прибави Мариана Толо. За Франция Оливия Епупа вкара 15 точки.

С победата Австралия излезе на първо място във временното класиране в група "А".