Най-добрият баскетболист на България за 2006 година – Филип Виденов – направи силен мач за своя испански отбор Каха Сан Фернандо, но севилският тим загуби като гост на Гран Канари със 67:89.

Виденов игра 26 минути и завърши с 14 точки (две тройки) и две борби. Най-резултатен за Каха Сан Фернандо бе Холис Прайс с 16 точки.

За домакините, които са седми във временното класиране, петима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив, като сенегалецът Ситафа Сиване вкара най-много – 17.

Балансът на Каха Сан Фернандо вече е отрицателен – 12 победи и 13 загуби, като тимът се намира на 10-та позиция.

В друг мач от испанската първенство с българско участие Менорка бе разгромена като гост на ТАУ Керамика с 59:96. Каляон Иванов игра четири минути за островитяните, но се отличи само с една борба в защита.