Барселона се наложи над Реал Мадрид в дербито на 25-я кръг от испанското баскетболно първенство. „Каталунците” се наложиха над лидера във временното класиране със 73:68. Въпреки поражението, „кралският клуб” остава начело преди утрешния сблъсък на Тау Керамика с Менорка. Барса е на четвърта позиция.

Родриго Де Ла Фуенте бе най-полезен за домакините с 15 точки и 7 борби. Какиузис реализира 14 точки, а Марконато добави 10. Лидерът на гостите Фелипе Рейес отбеляза 16 точки, а Ервел и Смит вкараха по 13.

Българският център с френски паспорт Васко Евтимов бе в основата на успеха на своя Валядолид над Алта Хестион Фуенлабрада със 71:63 в друг мач от деня. Евтимов вкара 9 точки и взе 5 борби само за 15 минути на игрището. Гомис бе най-резултатен с 16 точки.