Домакинът Сърбия спечели бронзовите медали на Европейското първенство по баскетбол за жени. Шампионките от 2015 година разгромиха Великобритания в малкия финал в Белград с 71:55 (25:16, 15:17, 21:6, 20:16).

Двубоят започна с леко предимство на домакините, които със силен края на първата четвърт взеха преднина от 25:16. Британките успяха на намалят до 33:35, но в последните две минути на първото полувреме сръбкините вкараха 5 безответни точки и се оттеглиха с аванс от 40:33 на почивката.

Възпитаничките на Марина Малкович решиха всичко в третата четвърт. Те стартираха отлично и за четири минути увеличиха преднината си до 51:35, а в края на частта тя достигна до 61:39.

До края срещата се доиграваше, а британските баскетболистки не успяха да окажат съществена съпротива в първия си мач за отличие на Еврошампионат. Звездата на домакините Соня Петрович беше най-добра в срещата с 14 точки и 13 борби, а Невена Йованович допринесе с 11 точки.

Теми Фегбенъл от Великобритания беше най-резултатна в срещата с 23 точки, но това не беше достатъчно. Финалът между защитаващия титлата си Испания и Франция е по-късно тази вечер. /БТА