Олимпийският и световен шампион САЩ постигна четвърта победа в група "В" в олимпийски баскетболен турнир при жените, след като след наложи над Канада в северноамериканското дерби с 81:51.

Двата отбора нямаха загуба до този момент и срещата бе директен сблъсък за първата позиция, който американките спечелиха благодарение на отличната си игра в защита, като през първото полувреме допуснаха едва 22 точки. Най-резултатни за четвъртия пореден успех на американките бяха Даяна Таураси и Мая Муур, които вкараха по 12 точки. В друг двубой от групата Испания постигна трета победа, след като разгроми аутсайдера Сенегал 97:43.

Асту Ндур отбеляза 18 точки за испанките, а Алба Торенс добави 14. С успеха Испания излезе на втора позиция с равни показатели с третия Канада. Националният отбор на Сърбия постигна първа победа в олимпийския баскетболен турнир при жените.

Сръбкините се наложиха с 80:72 над Китай и така вече и двата отбора са с актив от 1 победа и 3 загуби и разделят четвъртото място във временното класиране. Най-резултатна за Сърбия бе Ана Дабович, която завърши с 23 точки, а Соня Петрович добави 20. За китайките най-полезна с 16 точки бе Мънжан Сун. Победата почти сигурно ще класира Сърбия за четвъртфиналите, тъй като възпитаничките на Марина Малкович срещат в последния си мач аутсайдера Сенегал, който все още няма победа.