Реал Мадрид триумфира за 36-и път като шампион на Испания по баскетбол при мъжете.

В четвъртия мач от финалната серия с Барселона домакините от Реал се наложиха с 81:74 и спечелиха финалната серия с 3:1 успеха.

Преди последните 10 минути Реал водеше с една точка при 57:56. Домакините обаче показаха много по-голямо желание да стигнат до крайния успех, а няколко ключови борби в нападение в последните минути им осигуриха решително предимство.

Най-резултатен за Реал в срещата бе центърът Еди Тавареш, който завърши срещата с 25 точки и 13 борби. Логично баскетболистът от Кабо Верде бе избран и за "Най-полезен играч" във финалната серия.

Французинът Фабиен Козер добави още 17 точки за победата на Реал, а за Барселона с 14 точки приключи Никола Миротич.

За Реал това е първа титла от 2019 година насам и 14-а, откакто през 1982 година се основава местната лига АЦБ.