Защитаващият титлата си Реал (Мадрид) победи като гост Жалгирис (Литва) с 90:79 (18:32, 25:12, 19:24, 28:11) в среща от петия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Испанският тим и ЦСКА (Москва) са единствените отбори, които нямат поражение от началото на сезона в турнира

Реал започна много лошо мача, но след това успя да стопи пасив от 14 точки и след силна последна четвърт стигна до крайния успех. Руди Фернандес вкара 12 от своите 15 точки в последните 10 минути и добави 7 асистенции, а Густаво Айон завърши с 13 точки, 10 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки.

За домакините се отличи Паулиус Янкунас с 18 точки, 7 борби и 3 асистенции.

Руският тим Химки спечели домакинството си на Гран Канария (Испания) с 87:72 (25:21, 24:12, 28:20, 10:19) и записа първи успех за сезона. Американският гард с български паспорт Дий Бост игра 21:46 минути като титуляр за Химки и се отличи със 7 точки и 4 борби.

Най-резултатен за победителите беше Алексей Швед с 24 точки и 7 асистенции, а 17 точки добави Тони Крокър. За испанския тим по 9 точки вкараха Анджейс Пасечникс и Ди Джей Строубъри.

Гръцкият гранд Панатинайкос записа първа победа като гост за сезона, след като спечели визитата си на Будучност (Подгорица) със 72:67 (18:15, 13:16, 19:16, 22:20) в столицата на Черна гора. ДеШон Томас се отличи с 14 точки за Панатинайкос, а Ник Калатес завърши с 10 точки и 9 асистенции. За домакините най-полезен беше Ален Омич със 16 точки и 10 борби, а Никола Иванович добави 12 точки, 5 борби, 4 асистенции и 2 отнети топки.

Гръцкият тим има 3 победи и 2 загуби от началото на сезона, а Будучност допусна пето поредно поражение.

Италианският Армани Милано спечели драматично срещу Ефес Истанбул (Турция) с 81:80 (24:17, 19:18, 25:19, 13:26) с тройка секунда преди сирената на Майк Джеймс и записа трета поредна победа. Домакините водеха с 68:54 след края на третата част, но гостите направиха обрат 80:78 34 секунди преди края.

Джеймс завърши с 15 точки за победителите, а 14 добави Владимир Мицов. За Ефес се отличи Адриен Моерман с 23 точки и 5 борби. /БТА