Олимпийският вицешампион Испания допусна второ поражение в груповата фаза на мъжкия баскетболния турнир, след като отстъпи с 65:66 пред домакина Бразилия. Само 48 часа след поражението с 2 точки разлика от Хърватия, сега испанците загубиха с точка и от Бразилия.

Срещата се реши в последните секунди. Марселиньо Уертас пробва стрелба към испанския кош 7 секунди преди края, която обаче бе неточна. За щастие на зрителите в залата обаче Маркиньос бе на точното място и довкара топката за 66:65 в полза на Бразилия. Серхио Юй можеше да донесе победата на Испания със сирената, но изстрелът му бе неточен.

Двубоят започна по-добре за домакините. Възпитаниците на Рубен Маняно имаха аванс от 5 точки при 18:13 след края на първата четвърт, а до полувремето европейският шампион намали пасива си само с 2 точки.

В третата четвърт Бразилия увеличи аванса си до 8 пункта и се виждаше сигурен победител, но 1:03 минута преди края Испания водеше с 65:63 след серия от ключови кошове на Юй, Никола Миротич и Пау Гасол. Кошът на Маркиньос, както и точно изпълнен фаул от Нене Иларио донесоха първата победа на Бразилия в турнира.

Най-полезен за Бразилия с 11 точки бе Марселиньо Уертас, а 10 добави Маркиньос. За Испания 13 точки вкара Пау Гасол. С победата Бразлия поведе във временното класиране в група "В".