Реал Мадрид победи Лаборал Куча с 86:80 (25:17, 15:27, 20:17, 26:19) в полуфинален мач от турнира за Купата на Краля и утре ще се бори за трофея срещу Гран Канария.

Тимът от Мадрид дръпна през първите 10 минути и поведе на съперника си с 25:17, но Лаборал се върна в играта през втората част. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 44:40 в полза на Лаборал.

Третата част беше равностойна, но Реал навакса изоставането си и разликата стана само 1 точка в полза на съперника.

В последните 10 минути белите наложиха волята и стигнаха до крайния успех с 86:80. Лул записа 15 точки за успеха, Густаво Айон се отчете с 14 точки и 6 борби за победителите, Родригес наниза 13, Ночиони добави 11 точки и 2 борби.

За Лоборал Куча Борусис беше над всички с дабъл-дабъл - 16 точки и 13 борби, а Адамс добави 15, но това не достигна на тима да достигне до финалната битка.