Отборът на Олимпиакос, чийто екип носи българинът Александър Везенков, победи гостуващия Перистери със 101:79 (18:15, 32:22, 24:19, 27:23) в среща от втория кръг на първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Победата бе втора за състава от Пирея, а Перистери, който е воден от легендата на „червените“ Василис Спанулис допусна първо поражение.

Везенков отново бе сред най-полезните за Олимпиакос и завърши със 17 точки и 6 борби за малко повече от 25 минути на терена. Най-резултатен за успеха на домакините бе Костас Слукас с 23 точки, 3 борби и 13 асистенции.

Баскетболистите на Олимпиакос контролираха двубоя, поведоха с 50:37 на почивката, а преди последната част резултатът бе 74:56.

В следващия кръг от шампионата Александър Везенков и съотборниците му ще гостуват на бившия му клуб Арис на 22 октомври.