Най-добрият българския баскетболист – Александър Везенков, изведе Олимпиакос до втора поредна победа в Евролигата. Грандът от Пирея се наложи с 90:80 над Жалгирис у дома. Срещата беше от 2-ия кръг на турнира.

Родното крило изигра страхотен мач, в който за малко над 35 минути на паркета завърши с „дабъл-дабъл” – 23 точки и 14 борби.

Жалгирис излезе напред с 21:18 след първата четвърт, но гърците затегнаха защитата, а в същото време реализираха доста успешни стрелби за 44:35 на полувремето. През втората част Олимпиакос поддържаше аванса си и стигна до закономерен успех.

Мустафа Фал реализира 16 точки за победителите, а Костас Слукас добави още 15, а Томас Уолкъп завърши с 10 точки.

За Жалгирис Игнас Браздейкис беше най-резултатен с 21 точки, а Кийнън Евънс остана с 14 точки.