Отборът на Реал Мадрид претърпя домакинска загуба на старта на финалната серия срещу Баскония в испанската баскетболна Лига Ендеса. Реал падна с 90:94 точки от гостите от Баскония.

Втората среща е в петък, 15-и юни отново в Мадрид, а след това серията се мести във Витория. Играе се до три победи от пет възможни мача. Другите дати за финалната серия са 17-и, 19-и и 22-и юни.

Баскония поведе след първата част с 19:17 точки, а на почивката резултатът бе равен 22:20 точки.

Последва отлична трета част за гостите, в която те вкараха 28 срещу 19 точки за Реал и въпреки опитите на домакините да обърнат нещата в своя полза, Баскония ликува в края.

Джейси Керъл бе най-резултатен за Реал Мадрид с 20 точки, от които 5 тройки, но това не бе достатъчно за успеха.

За победителите от Бакония Лука Вилдоса реализира 16 точки.