Баскетболният Барселона успя да остане в полуфиналната серия срещу Баскония, след като го надви в третия мач с 67:65 и с този си инфарктен успех у дома намали резултата на 2:1 победи за баските.

Мачът от испанската Лига Ендеса се движеше равностойно през цялото време. В първите две части от мача гостите от Баскония успяха да вземат по една точка преднина – 18:19 и 13:14 и каталунците загубиха първото полувреме с две точки – 31:33.

Третата част бе спечелена с 4 точки от Барса – 16:12 и домакините влязоха в последната четвъртъ с минимален аванс от 47:45.

Играта продължи кош за кош, но накрая радостта остана за момчетата на Светислав Пешич, които спечелиха битката с 67:65.

Така след в неделя Барселона и Баскония ще се изправят отново един срещу друг в четвъртия мач, отново в „Палау Блауграна”, където 5560 зрители изгледаха третия сблъсък.

В случай на изравняване на общия резултат, в последния, пети мач домакин ще бъде Баскония.

Реал Мадрид пък продължава да очаква своя опонент на финала.