Отборът на Реал Мадрид допусна поражение като гост на Естудиантес с 88:93 точки в мач то 15-ия кръг на испанската баскетболна Лига Ендеса.

Така 16-ия във временното класиране нанесе четвърта загуба на Реал Мадрид. Естудиантес пък записа едва пета победа в Лига Ендеса.

Реал е трети във временното класиране с еднакъв актив 11-4 с Баскония. Лидер е Барселона с 13-2.

Двубоят бе крайно интересен, като първата част приключи при 25:25. В края на първото полувреме Реал взе аванс от 3 точки – 46:49.

Последва по-добра трета четвърт за Естудиантес, който дръпна с 66:64 и в крайна сметка домакините удържаха на финалния натиск на Реал Мадрид.

Алесандро Джентиле бе най-полезен за Естудиантес с 25 точки и 5 борби, а за Реал най-резултатен бе Серхио Люл с 18 точки.