Ховентут спечели с 83:74 точки домакинството си на Валенсия и прекъсна серията от 5 поредни победи на "прилепите" в мач от 15-ия кръг на испанската баскетболна Лига Ендеса.

В откриващата среща от кръга, домакините от Бадалона започнаха много концентрирано и поведоха с 9:0 след първите 3 минути. Ирачите на Карлес  Дуран вкараха 4 от 6-те си опита от далечно разстояние и поведоха с 22:12 след първата четвърт. Валенсия се опита да отговори след добро включване от пейката на Боян Дублевич, но разнообразието в атаките на "зелено-черните" увеличи аванса им на 15 на почивката.

В третата четвърт прилепите повишиха оборотите, но черногорският център Марко Тодорович имаше надмощие под двата коша и не позволи разликата да падне. Все пак добрите изяви на Дублевич и Уил Томас смъкнаха дефицита до 5точки 58 секунди преди края.

Домакините, обаче показаха по-здрави нерви преди сирената и записаха 9-тата си победа през сезона, с която изравниха актива си с Валенсия на шестата позиция в класирането.

Най-полезен за победителите бе Марко Тодорович с 13точки, 6 борби и  6 асистенции.

Със същия точков актив завършиха и Дакота Матиас и Ненад Димитрийевич.

За Валенсия Боян Дублевич се отличи с дабъл-дабъл от 20т и 10 борби.