Както се и предполагаше, баскетболният тим на Барселона успя да приключи полуфиналната серия в Лига Ендеса срещу Сарагоса в третия мач. Момчетата на Светислав Пешич изиграха много силно първо полувреме, за да стигнат до победа с 96:81. По този начин с 3:0 победи каталунците се класират за финала.

На почивката гостите водеха с 50:37, а опитът на Сарагоса да се доближи срещаше яростния отпор на Кайл Курич. Американското крило със словашки корени беше неудържим от тройката и завърши мача с 27 точки. Други 18 добави Крис Сингълтън.

За тима на Сарагоса всичко се въртеше около Хавиер Хустис. Неговите 24 точки обаче се оказаха недостатъчни за нещо повече от трето поредно поражение от „блаугранас”.

Спорът за баскетболнат титла в Испания ще се води между заклетите врагове Барселона и Реал Мадрид. Ден по-рано „лос бланкос” отстраниха Валенсия също с 3:0 успеха.