Българският шампион Левски Лукойл прекъсна серията си от четири поредни загуби в група "J" на втората групова фаза на европейския клубен турнир за Купата на ФИБА-Европа по баскетбол за мъже.

В петия кръг възпитаниците на Константин Папазов постигнаха победа за престиж срещу унгарския Алба Фехервар с 84:80 (18:15, 24:22, 18:20, 24:23). Българският тим още в предишния кръг отпадна от надпреварата.

Този успех е от полза и за втория български отбор в групата - Балкан (Ботевград), който се нуждае от успех срещу Левски Лукойл в последния кръг, за да продължи в плейофите.

Българският шампион водеше почти през целия мач. "Сините" спечелиха първата четвърт с 18:15, а на почивката имаха аванс от 42:37.

Домакините поведоха с 47:37 в началото на третата четвърт, но гостите успяха да стигнат до обрат с тройка на Петер Тот за 48:47 в средата на частта. Българите обаче отново взеха предимство в резултата и след 30 минути имаха преднина от 60:57.

Последните 10 минути отново бяха доста оспорвани, имаше равенство 68:68, но 48 секунди преди сирената Христо Захариев вкара важна тройка за 81:77 и до края "сините" не допуснаха да бъдат застигнати.

За Левски Лукойл най-резултатен беше Христо Захариев с 24 точки. По 17 точки отбелязаха Патрик Рембърт и Калоян Иванов, с 11 точки се отличи Никола Маравич, а с 10 точки и 5 борби - Деян Иванов.