Отборът на ЦСКА Москва се класира за Финалната четворка на баскетболната Евролигата след победа като гост на Саски Баскония с 92:83 точки. Руският гранд спечели четвъртфиналната серия с 3-1 победи и ще се изправи срещу Реал Мадрид на полуфиналите в престижния турнир.

Финалната четворка ще се проведе между 17-и и 19-и май именно в града, в който се игра днешния сблъсък.

Домакините във Витория-Гастейс се бориха, но катастрофална последна четвърт, в която вкараха 12 срещу 24 точки за ЦСКА, провали шансовете им да пратят серията в пети мач. Тимът на ЦСКА пък е пропуснал само един Файнъл Фор в Евролигата от 2003-а година насам.

Гостите стартираха по-добре, но Саски Баскония успя да обърне до 11:9 в своя полза и имаше 2 точки аванс след 10 минути игра – 22:20. Още по-стабилна втора четвърт за домакините вдигна разликата до 11 след силни изяви на Венсан Поарие, пише bgbasket.com. Баскония водеше с 48:39 на почивката срещу изпитващия проблеми при стрелбата от далеч ЦСКА Москва.

След почивката преднината на Саски Баскония стигна 12 точки с тройка на Марселиньо, но постепенно ЦСКА Москва стопи аванса на домакините до три точки – 71:68 преди последните 10 минути. С тройка на Нандо дьо Коло и кош на Кайл Хайнс руският тим обърна до 77:76 точки 6 минути преди края. Добрата серия за ЦСКА продължи до 15:0 и увеличи преднината им до 86:77, а Баскония не вкара кош близо осем минути.

Нандо дьо Коло бе най-резултатен за ЦСКА Москва с 27 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Кори Хигинс добави 19 за успеха. За Саски Баскония с 21 точки и 5 борби се отличи Венсан Поарие, а с 16 завърши Патрисио Гарино.