Миналогодишният вицешампион Фенербахче надделя над Жалгирис в Каунас с 99:82 (49:41) и с 3:1 победи в серията си осигури място във финалната четворка на Евролигата по баскетбол за мъже. Турците, които спечелиха първото място през редовния сезон, стартираха уверено и дръпнаха с 12:3, а 110 секунди края на първата четвърт авансът им нарасна до 27:10.

Гостите продължиха да контролират двубоя, като единствено в началото на третата част литовците успяха да доближат до 48:52, но последваха 7 поредни точки на турците и това охлади надеждите за обрат на съперника. Али Мухамед наниза 25 точки за Фенербахче, а Костас Слукас допринесе с 15 точки, 10 асистенции и 5 борби.

Брандън Дейвис завърши с 25 точки и 7 борби за Жалгирис, бронзов медалист в турнира от миналия сезон.Нейт Уолтърс добави 18 точки, но това не беше достатъчно./БТА