Отборът на САЩ спечели последната титла от олимпийските игри в Рио де Жанейро. Американците разгромиха Сърбия с 96:66 точки и защитиха златните си медали в турнира по баскетбол за мъже.

Кевин Дюрант изигра страхотен двубой и завърши с 30 точки за отбора на САЩ. ДеМаркъс Казънс направи "дабъл-дабъл" - 13 точки и 15 борби, а Клей Томпсън вкара 12 точки.

Неманя Недович беше най-резултатен за сърбите с 14 точки, а Милан Мачван записа 11 точки.

Единствено първата част на двубоя беше равностойна, след което американците спечелиха втората четвърт с 33:14, за да поведат с 52:29 на почивката. В третата част преднината им премина 30 точки, а в последните 10 минути дори и границата от 40 точки при 84:43.

Световният шампион САЩ спечели трета поредна и общо 15 титла в историята си в този спорт. Кармело Антъни стана най-успешният баскетболист в олимпийската история с трети златен медал.

САЩ победи Сърбия на финала на световното първенство през 2014 година със 129:92 точки.

Испания победи Австралия с 89:88 точки в драматичен мач и спечели бронзовите медали. Испанците са олимпийски вицешампиони от Лондон 2012 и европейски първенци от миналата година.

За Испания силен мач изигра Пау Гасол, който направи "дабъл-дабъл" - 31 точки и 11 борби. Никола Миротич добави 14 точки, а Серхио Родригес и Руди Фернандес приключиха съответно с по 11 и 10 точки.

За Австралия се отличиха Пати Милс с 30 точки и Дейвид Андерсен с 15 точки.

Финални срещи на турнира по баскетбол за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро: