Спартак Плевен надви Черноморец с 84:77 (16:19, 22:14, 15:25, 31:19) като домакин в зала "Балканстрой" в среща от четвъртия кръг и остана непобеден в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе четвърти пореден за плевенчани от началото на сезона и ги остави на върха във временното класиране заедно с Рилски спортист, а Черноморец допусна второ поражение от четирите си срещи и заема четвърта позиция.

Двата състава изиграха динамично и зрелищно първо полувреме, в по-голямата част от което гостите държаха водачеството, но със серия от 10:0 започнала малко повече от три минути преди почивката, Спартак поведе с 38:31. След първите 20 минути резултатът бе 38:33 в полза на домакините, като нито един от двата тима не се откъсна с повече от 7 точки.

Последва по-добра трета четвърт за гостите от Бургас, които отбелязаха 25 срещу 15 точки за противника и дръпнаха с 58:53 преди заключителния период. Черноморец поведе с 65:59 при оставащи 6:40 минути, но със серия от 9:0 плевенчани обърнаха до 68:65 в средата на последната част. Воденият от старши треньора Тодор Тодоров тим не позволи нов обрат и с по-категорична игра до края стигна до крайния успех.

Мартин Маринов бе най-резултатен за победата на Спартак със 17 точки, 2 борби и 3 асистенции, а по 16 точки вкараха Ивко Ивков и Барет Бенсън. Първият добави 5 борби и 4 асистенции, а вторият – 11 борби и 3 асистенции.

За Черноморец Мунис Туту се отчете със 17 точки, 7 борби и 6 асистенции, докато Георги Боянов завърши с 15 точки и 9 борби.

В следващия кръг, на 3 ноември, Спартак Плевен ще гостува на Ямбол, а за Черноморец предстои домакинство на Левски.