Голям скандал беляза края на баскетболното дерби при жените Левски- Хасково в зала „Универсиада” тази вечер. „Сините” победиха с 85:68 точки, като така взеха реваш за загубата като домакин при първата среща между двата състава през сезона, а и записаха 6-та победа в лигата.

Напрежението между двата лагера растеше през цялото второ полувреме, а накрая страстите ескалираха, след като и двамата треньори Стефан Михайлов и Елена Станкова разкритикуваха остро съдийството на мача, а изпълнителният директор на Хасково Станислав Станков влезе в конфликт със старши треньора на мъжкия тим на Левски Тити Папазов.

СНИМКИ: Голям скандал след Левски-Хасково, сините взеха 6-та победа

източник: sportsimages.bg

Разправията продължи на висок тон в пространството между двете съблекални в зала „Универсиада”, като хора от ръководството на гостите се оплакаха от провокации от „сините”, а те от своя страна изразиха недоволството си от същото от противниците по време на мача. В крайна сметка страстите се успокоиха със заканата на Станислав Станков да поиска оставката на шефа на баскетболните съдии Стефан Станев.

Иначе Левски спечели, като надигра съперника си през първото полувреме, което завърши при резултат 51:36 точки. След почивката обаче „сините” позволиха намаляване на преднината, а Хасково тръгна на шурм, с който стопи до 3 точки пасива си, след силна игра на Зорница Найденова. Радослава Бъчварова спря устрема на гостите с точна стрелба от тройката и това върна самочувствието в играта на домакините. Третата четвърт завърши при 63:52 точки в полза на Левски, а в последната част „сините” задържаха преднината си.

В дебютния си мач при завръщането си в Левски Радослава Бъчварова завърши с 18 точки, 3 борби и 3 асистенции. Даниела Петева добави 15 точки, а с по 12 и 9 борби завършиха Шарел Алън и Вера Перостийска, която напрви дебют със синия екип.

За Хасково 2012 най-резултатна бе Зорница Найденова с 16 точки. Племейкърът Амра Мехмедич приключи с 14 и 7 асистенции, като остави отлични впечатления от представянето си, а латвийката Анита Тейлане завърши с 12 точки и 8 борби.