Дунав 8806 отстъпи с 69:73 (15:22, 19:14, 13:12, 22:25) на турския елитен Мерсин в първия си мач от груповата фаза на турнира за Еврокупата на ФИБА. Двубоят се игра пред близо 1 000 зрители в залата в русенския квартал „Здравец“.

СНИМКИ: Дунав изпусна Мерсин в Русе

източник: Пресслужба на Дунав 8806

Домакините не започнаха добре и отбелязаха едва за 2:9 две минути след началото на срещата. Последва съвземане в русенския състав и той не позволи на съперника да увеличи много преднината си. Така в края на първата четвърт таблото показваше 15:22.

Играта продължи кош за кош. „Дунавки“ обаче постепенно започнаха да доближават Мерсин. Броени секунди преди почивката те дори имаха възможност да поведат за първи път в срещата, но шансът не бе на тяхна страна. Така след първото полувреме гостите водеха с 2 точки за 36:34. Немалка заслуга за това имаха и спечелените 22 борби срещу 8 за русенския тим към този момент.

Малко повече от две минути след подновяването на играта дойде и обратът за 37:36 за „сините феи“ след точна стрелба на Шанте Еванс. Последваха две точки на Тия Люис и тройка на капитана на Дунав 8806 Зорница Костова, които направиха 42:36 за домакините, а залата заприлича буквално на вулкан от оглушителни песни и скандирания. Силна серия за „Мерсин“ доведе до нов обрат, а 10 минути преди края таблото показваше 47:48.

В началото на последната четвърт водачеството се сменяше с всяка атака на двата отбора. В средата й обаче турският състав успя отново да дръпне с 9 точки за 55:64. До края русенският тим направи всичко по силите си, но до нов обрат не се стигна и срещата приключи при 69:73 – 4 точки в повече за гостите от Турция.