Рилски спортист записа 23-та си победа в НБЛ след успех над Черно море Тича във Варна с 93:71.Победителите имат само две загуби до сега в първенството. Черно море Тича остава с един успех и 24 загуби.

Гостите започнаха по-добре срещата и поведоха с 6:2, но допуснаха при 6:6 след почти 3 минути игра. След това Рилски спортист отново дръпна с 5 точки в резултата, но в средата на първата четвърт домакините изравниха при 11:11 след тройка на Александър Стойков. Последваха силни минути за гостуващия тим, който показа добра игра в защита, възползва се от грешки на играчите на Черно море Тича и вкара 12 поредни точки и поведе с 23:11 2минути и 38 секунди преди края на първата част. Домакините вкараха тройка чрез Берг Мехмед със сирената, но Рилски спортист успя да вземе първата четвърт с 27:23.

След три минути игра през вторача част с тройка на Веселин Георгиев Черно море Тича намали пасива си до само две точки – 30:32. Последваха около две минути и половина, в които домакините допускаха доста грешки, а пък Рилски спортист се възползва и вкара 12 срещу 2 точки и поведе с 44:32. На почивката гостите водеха с 50:41.

След паузата в играта на двата отбора имаше доста брак, а първият кош бе отбелязан след почти 2 минути игра. Четири минути и 35 секунди преди края на третата част Рилски спортист успя да поведе с 14 точки при 62:48. В последните около две минути на третата част гостите успяха да натрупат преднина, която секунди преди края бе 19 точки при 71:52, но с тройка на Лъчезар Тошков 4 секунди преди сирената преди последната част резултатът бе 71:55 за Рилски спортист.

През последната четвърт лидерът в първенството поддържаше преднината си и нямаше проблеми да вземе мача с 93:71.