Рилски спортист надделя над Спартак Плевен с 87:68 (23:17, 26:19, 22:18, 16:14) като домакин в „Арена Самоков“ в дербито на 20-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Самоковци се върнаха на победния път след загубата в миналия кръг на първенството, постигнаха 18-и успех от 19 изиграни мача и остават начело във временното класиране. За плевенчани поражението бе девето също от 19 срещи, като те заемат четвърта позиция.

Воденият от старши треньора Людмил Хаджисотиров тим имаше превъзходство през целия мач и доминираха в борбата под кошовете (46-28). Домакините поведоха още в първите минути и в края на първата четвърт резултатът бе 23:17. Силна втора част помогна на Рилски спортист за увеличи преднината си до 49:36 на почивката. Плевенчани не успяха да се противопоставят достатъчно на домакините и през второто полувреме, а след 30 минути игра изоставаха с 54:71. Най-голямата разлика достигна 27 точки.

Най-полезен за Рилски спортист беше Димаджио Уигинс със 17 точки и 13 борби, а за Спартак Семаджи Хейнс-Джоунс се отчете с 20 точки, 3 борби и 2 асистенции.

В следващия кръг на 12 февруари Рилски спортист ще гостува на Шумен, Спартак Плевен почива.

БТА / Автор: Кремена Младенова