Рилски спортист удържа Спартак Плевен у дома след 88:84 в дербито на 31-ия кръг  в „Арена Самоков“.

Самоковци остават начело във временното класиране с актив от 25 победи и 4 загуби. Спартак остава пети с баланс 16-13.

На 24 април (понеделник) Рилски ще гостува на Шумен, докато Спартак ще почива в следващия кръг.

След равностойно начало Рилски спортист успя да поведе с 9 точки преди почивката. В третата четвърт обаче серия от 12-0 върна гостите в мача. До края на периода двата тима си размениха няколко пъти водачеството, но тимът от Плевен бе напред в резултата преди заключителната четвърт – 69:68.

Плевенчани дори дръпнаха с пет точки в началото на заключителния период, но Чавдар Костов поведе своите и в края домакините се оказаха по-съсредоточени за победата.

Александър Янев бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Мирослав Васов се включи с 14, Димаджио Уигинс записа 12 и 5 борби, а Чавдар Костов завърши с 11 точки.

Спартак бе без Ивко Ивков. Мартин Маринов завърши с 21 точки за гостите, Цветомир Чернокожев добави 15 и 12 борби. Самаджи Хейнс-Джоунс и Станимир Маринов реализираха по 10.

Черноморец се върна на победния път първенството след две поредни загуби. „Акулите“ се справиха повече от убедително у дома с обезкървения тим на  Черно море Тича със 114:71.

Буургаският отбор доминираше през целия мач срещу значително оредялия състав на Кирил Болшаков, катонаставникът използва едва седем играчи в мача. Извън групата заради контузии отново бяха Венелин Христов, Лъчезар Тошков и Ейврил Уба, а в игра заради различни проблеми не се появиха още Тач Ънру, Мартин Коцев и Мартин Тодоров.

Общо седем баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив за победителите. Николай Георгиев бе над всички с 22 точки, 20 вкара Георги Боянов. По 13 записаха Джордан Тъкър и Берк Мехмед, а 12 и 14 асистенции – Мунис Туту. С 11 се включи Симеон Лепичев, а с 10 – Брайс Нзе.

За Черно море Тича Костадин Лазаров реализира 20 точки, с 14 и 7 борби е Мартин Йорданов, а 12 има Богдан Бринюк.

След този двубой Черноморец е с баланс 17-11 и при загуба на Спартак в Самоков, ще завърши на четвъртото място преди плейофите, а в следващия кръг приема Берое. Черно море пък остава в дъното на класирането заедно с Шумен с баланс 6-22 и ще има домакинство на ЦСКА.