Отборът на Рилски спортист победи Балкан с 85:73 (22:17, 21:24, 30:18, 12:14) в дербито на шестия кръг на Националната баскетболна лига за мъже и записа шести пореден успех. Тимът от Самоков е втори във временното класиране в шампионата с 12 точки, на една от лидера Левски, който е с мач повече. За Балкан загубата е втора от началото на сезона.

Домакините пречупиха съперника в третата четвърт, в която реализираха 30 срещу 18 точки за Балкан и поведоха със 73:59 преди последните 10 минути.

Брендън Браун бе най-полезен за Рилски спортист с 24 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Алекс Симеонов добави 16 точки и 2 борби. Новият американец на самоковци Барет Бенсън игра малко повече от 5 минути.

За Балкан Калил Дюкс бе най-резултатен с 20 точки, 2 борби и 5 асистенции, а Трейвин Тибодо добави 15 точки и 11 борби.

Тимът на Черноморец надигра Берое със 76:58(19:17, 21:15, 23:9, 13:17) в друга среща от кръга и постигна пета победа в Националната баскетболна лига. Бургазлии изиграха добър мач, а в третата четвърт вдигнаха разликата до 63:41 точки и до края нямаха проблеми.

За Черноморец най-резултатен бе Кори Белджър с 16 точки, 2 борби и 6 асистенции, а Александър Янев завърши с 19 точки и 18 борби за Берое.

На 11 декември Рилски спортист гостува на Черно море, а Берое приема Шумен, докато Балкан и Черноморец играят на 13 декември.