Рилски спортист надигра Левски с 82:78 (30:24, 17:22, 14:21, 21:11) като домакин в среща от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Победата бе 18-а за състава от Самоков, който е лидер във временното класиране след 20 мача, а „сините“ са с баланс 13 успеха и 7 поражения на третото място в подреждането.

Домакините започнаха концентрирано двубоя и с точна стрелба от тройката взеха аванс от 30:24 след 10 минути игра. В основата на водачеството на Рилски спортист беше гардът Брендън Браун, който вкара 18 от 30-те точки за домакините в първата четвърт и бе точен при петте си опита от линията за три точки. Баскетболистите на Левски успяха да изравнят и поведат с 1 точка пет минути преди почивката, но Рилски спортист обърна за 47:46 в края на първото полувреме.

„Сините“ поеха инициативата в третата четвърт, като с тройка на едно от новите си попълнения Джош Паркър, те дръпнаха с 67:61 преди последните 10 минути. Със серия от 8:0 домакините на свой ред поведоха с 2 точки при 69:67, а Венцислав Петков вкара първия кош за Левски в тази част по-малко от 5 минути преди финала. Тимът на Рилски спортист взе 6 точки аванс при 79:73 и до края удържа водачеството.

Най-полезен за домакините беше Брендън Браун с 29 точки, 3 борби и 4 асистенции. Алекс Симеонов се включи с 18 точки и 8 борби, а по 10 точки реализираха Деян Карамфилов и Ей Джей Хес.

За Левски Ивица Радич бе най-резултатен с 20 точки, 11 борби и 2 асистенции, а с 18 точки се отчете Джош Паркър. Марио Литъл завърши с 14 точки.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига Рилски спортист гостува на Ямбол, а отборът на Левски е домакин на Черноморец на 19 март.