Ямбол нанесе първо поражение на гостуващия Рилски спортист в Националната баскетболна лига за мъже с 95:93 след продължение (23:26, 22:21, 14:15, 26:23, 10:8).

Самоковци останаха на върха на класирането със 7 точки, а домакините се изкачиха на четвърта позиция с 5 точки и мач по-малко. Гостите започнаха по-добре и поведоха с 18:9, но малко след средата на втората четвърт домакините обърнаха до 36:35 в своя полза.

До края на първото полувреме, обаче, самоковци отново взеха инициативата и се оттеглиха с аванс от 47:45 на почивката. Двубоят продължи равностойно и оспорвано с честа смяна на водачеството. Домакините изглеждаха по-близо до успеха, след като 48 секунди преди края дръпнаха с 85:79, но с две поредни тройки на Келвин Паркър, втората от които 5 секунди преди сирената, Рилски спортист стигна до 85:85. Капитанът Станислав Говедаров можеше да донесе успеха на Ямбол в самия край, но пропусна.

В продължението домакините бяха по-концентрирани и все пак стигнаха до победата. Говедаров беше най-добър с 26 точки, 6 борби и 7 асистенции. Венцислав Петков реализира 19 точки, а Николай Върбанов допринесе с 15 точки и 14 борби. За рилски спортист Йордан Бозов завърши с 23точки, Ненад Делич добави 22, а Паркър се отличи с 18 точки и 7 асистенции./БТА