Рилски спортист победи тима на Шумен със 102:75 (31:18, 23:25, 22:18, 26:14) като гост в среща от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Отборът от Самоков постигна 17-и успех от 19 изиграни мача, а за състава на Шумен загубата бе 17-а от началото на сезона. За самоковци предстои дебюта на тежкото крило Коуди Карлсън, чийто трансфер бе официално обявен по-рано днес.

Гостите започнаха силно и поведоха с 31:18 след 10 минути игра. Последва равностойна втора четвърт и Шумен намали пасива си с 2 точки до 43:54 на почивката. През второто полувреме баскетболистите на Рилски спортист владееха инициативата, а преди последната част водеха със 76:61. Най-голямата разлика за гостите достигна 30 точки.

Трей Портър беше най-полезен за Рилски спортист с 28 точки и 10 борби. Брендън Браун добави 18 точки, а Деян Карамфилов завърши със 17 точки, 4 борби и 6 асистенции. Маркъс Майърс вкара 21 точки за домакините и подаде 5 асистенции, а с 15 точки и 5 борби се отчете Александър Милов.