Рилски спортист победи гостуващия Левски със 76:65 в среща от 13-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на България. Така столичани допуснаха трето поражение през сезона и с 23 точки заемат второто място във временното класиране.

Лидер е шампионът Лукойл Академик с пълен актив от 26 точки. Домакините от Самоков направиха отлична първа част, а в началото на втората четвърт поведоха с 24:11. След серия от 11:2 за три минути Левски стигна до 22:26, но до почивката Рилски спортист отново увеличи аванса си до 40:33. След нова серия от 11:2 точки "сините" успяха да поведат за първи път в мача при 48:47 малко след средата на третата част.

Двубоят продължи с честа смяна на водачеството, а 4 минути преди сирената Левски взе аванс от 65:61. До края обаче възпитаниците на Константин Папазов допуснаха много грешки и не успяха да реализират нито една точка. В същото време домакините направиха серия от 15 безответни точки, което донесе успеха и утвърди тима на третото място в подреждането с 21 точки.

За Рилски спортист Бранко Миркович вкара 15 точки, Филип Вукосавлевич добави 13, а Христо Захариев се отличи с 12 точки и 17 борби. Аарън Харпър беше лидер на Левски с 15 точки и 7 борби, съобщава БТА.