Шампионът Балкан победи Черно море Тича с 98:87 (29:17, 14:29, 30:18, 25:23) като домакин в Ботевград в среща от осмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе пети пореден от седем мача за ботевградчани, докато варненци допуснаха пета загуба от осем изиграни двубоя.

Гостите оказаха най-сериозна съпротива срещу Балкан в през втората и началото на третата четвърт. Домакините поведоха с 25:10 малко преди края на първите 10 минути, а след първата част водеха с 29:17. Те задържаха аванса си почти през цялата втора четвърт, но за по-малко от две минути до почивката баскетболистите на Черно море Тича обърнаха от 39:43 до 46:43 в своя полза след първите 20 минути.

Варненци започнаха по-добре третата част, но състезателите на Балкан заиграха по-стабилно и поведоха със 73:64 преди последните 10 минути, а до края контролираха двубоя. Най-голямата разлика бе 18 точки.

Павлин Иванов и Христо Захариев поведоха ботевградчани, реализирайки съответно 21 и 19 точки. И двамата добавиха по 5 асистенции. За Балкан участие в мача не взе Калвин Годфри.

За Черно море по 18 точки отбелязаха Михаил Молдов и Ейвърил Угба , като вторият добави 10 борби и 5 асистенции.

В следващия на 7 декември Балкан ще гостува на Шумен, а Черно море Тича вече изигра мача си от деветия кръг и на 12 декември ще гостува на ЦСКА в среща от десетия кръг.

Тимът на Спартак Плевен надигра Академик Пловдив с 81:72 (13:16, 22:17, 16:21, 30:18) като домакин в друга среща от кръга. Спартак записа седма победа от осем мача, а за пловдивчани поражението бе шесто от седем двубоя.

Двата състава изиграха оспорван мач, с няколко смени на водачеството като разликата не премина 9 точки в нито един момент от срещата. Гостите имаха 3 точки преднина в края на първата четвърт при 16:13, но до почивката баскетболистите на Спартак обърнаха до 35:33 в своя полза. Академик направи по-добра трета четвърт, след която поведе с 54:51, но плевенчани изравниха още в началото на последната част с тройка на Николай Маринов и до края не изпуснаха водачеството.

Станимир Маринов бе най-резултатен за домакините с 14 точки, 4 борби и 2 асистенции.

За пловдивчани Александър Милов завърши с 19 точки и 4 борби, а Махмут Давидов се отличи с 15 точки, 14 борби и 6 асистенции.

Спартак Плевен ще приеме Рилски спортист в следващия кръг на 7 декември, докато същия ден Академик Пловдив ще бъде домакин на Левски.