Рилски спортист победи Балкан Ботевград със 77:72 точки като гост и изравни на 1:1 победи серията от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже, която се играе във формат 3 от 5 мача.

Третата среща е в Самоков на 14-и май. Възпитаниците на Росен Барчовски изиграха страхотен мач. Още в средата на втората част те имаха аванс от 13 точки при 37:24, а на почивката водеха с 41:33. Баскетболистите на домакините успяха да изравнят 55:55 преди финалните 10 минути.

В последната четвърт играчите на Рилски спортист показаха по-здрави нерви. 40 секунди преди сирената с два наказателни удара на Тони Гуджино гостите стигнаха до обрат 73:72. След това от фаула точни бяха Гуджино, Йордан Бозов и Жарко Ракочевич за Рилски спортист, а домакините не отбелязаха кош.

За победителите се отличи Тони Гуджино с 19 точки и 9 борби. По 15 точки отбелязаха Жарко Ракочевич и Върнън Тейлър, а с 14 точки завърши Йордан Бозов. За Балкан Педжа Стаменкович записа 17 точки, 14 точки и 6 борби добави Иван Лилов, а 12 точки вкара Мартин Маринов./БТА