Шампионът Лукойл Академик и носителят на Купата на България Рилски спортист (Самоков) спечелиха първите си срещи от четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже. Двубоят се игра в Спортния комплекс в Правец, където вече е монтирана допълнителна трибуна за зрителите.

Лукойл Академик разгроми гостуващия Ямбол с 91:62 (32:19, 20:15, 18:17, 21:11) точки и поведе с 1:0 в серията, в която се играе до два успеха.

Втората среща е на 29 април в Ямбол. Състезателите на треньора Тони Дечев доминираха в двубоя. Те спечелиха убедително първата част, а на почивката имаха аванс от 52:34. До края на мача "студентите" увеличаваха преднината си и победиха с 29 точки разлика.

Христо Захариев беше най-резултатен за Лукойл Академик с 19 точки, а по 14 точки добавиха Асен Великов и Желко Шакич. По 10 точки реализираха Павлин Иванов и Филип Барович.

За Ямбол се отличи Милиян Боцка с 26 точки и 8 борби, а 10 точки записа Денис Агре.

Отборът на Рилски спортист (Самоков) спечели без проблеми домакинството си на Черно море Порт (Варна) с 97:84 (34:15, 25:22, 19:25, 19:22) точки и поведе в серията. Вторият мач е на 29 април във Варна.

Баскетболистите на Росен Барчовски имаха аванс от 22 точки още в края на първата част - 34:12, и те продължиха да водят убедително до последната сирена.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен с 21 точки беше Франк Търнър, 20 точки добави Йордан Бозов, а с 16 точки и 8 борби завърши Тони Гуджино.

За Черно море Симеон Илиев наниза 22 точки, с 19 точки и 6 борби се отличи Денислав Вутев, а 17 точки вкара Станислав Цонков. /БТА