Шампионът и лидер в класирането на Лукойл Академик разгроми като гост Спартак (Плевен) със 127:76 (35:21, 27:13, 33:31, 32:11) точки в мач от последния 27-и кръг на сезона в Националната баскетболна лига за мъже. "Студентите" натрупаха сериозна преднина още преди почивката и спокойно доиграха двубоя, който спечелиха с 51 точки разлика.

Състезателите на треньора Тони Дечев завършват редовния сезон с 25 победи и 2 загуби, а в първия кръг на плейофите ще играят с тима на Ямбол.
Осем баскетболисти на шампионите завършиха с двуцифрен актив. Със 17 точки най-резултатен беше Крис Минков, Филип Барович добави 16 точки и 11 борби, а с по 15 точки завършиха Христо Захариев и Желко Шакич.

За Спартак 23 точки реализира Димитър Маринчешки. С по 11 точки се отчетоха Герасим Николов, Денис Титов и Самуел Франсис.

Вторият в класирането Балкан (Ботевград) постигна убедителен успех като гост на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 93:75 (38:14, 16:18, 24:20, 15:23) точки. Още във втората част Балкан поведе с 52:22, след което до края нямаше проблеми. С по 17 точки и 5 борби за победителите завършиха Брандън Фортънбъри и Душан Цветкович. За Академик Александър Митрович беше най-резултатен с 20 точки, 18 точки и 7 борби добави Бошко Йовович, а 17 точки вкара Оскар Белфийлд.

Носителят на Купата на България Рилски спортист (Самоков) спечели домакинството си на Берое (Стара Загора) с 95:74 (28:20, 23:16, 19:24, 25:14) точки. Гостите завършват на трето място в класирането след Лукойл Академик и Балкан. Берое ще играе срещу Спартак (Плевен) на четвъртфиналните плейофи.

Баскетболистите на Росен Барчовски водеха в резултата през целия мач. Гостите успяха да спечелят само една от четирите части на двубоя в Самоков - третата с 24:19.

Това бе първото поражение на Берое в първенството от 6 февруари. Последният тим победил старозагорци отново беше Рилски спортист и отново в Самоков.

Първи мач след контузията в коляното изигра Остин Барнс. Американецът се отчете с 10 точки, 8 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка. Най-резултатен за старозагорци беше Еврик Гари със 17 точки. Още 15 точки добави Саша Тодорович, а 12 точки вкара Тихомир Желев. За победителите най-резултатен беше Тристан Кери с 18 точки. С по 13 точки и 8 борби се включиха Тони Гуджино и Кори Петрос.

В "морското" дебри Черно море порт Варна надделя над Черноморец в Бургас с 89:72 (18:22, 27:13, 21:17, 23:20) точки. Варненци завършват на пето място в класирането и на старта на плейофите ще играят срещу Рилски спортист. Гостите поведоха с 10 точки на почивката, а в третата част имаха аванс от 20 точки при 66:46.

За победителите се отличи Ангел Нацкин с 23 точки и 7 асистенции. С 19 точки и 14 борби завърши Симеон Илиев, а Николай Георгиев се отчете с 18 точки и 6 борби. За Черноморец Илия Цветкович записа 19 точки и 7 борби, а 18 точки отбеляза Боян Тенев.

Срещи от последния 27-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Черноморец (Бургас) - Черно море Порт Варна - 72:89 (22:18, 13:27, 17:21, 20:23)

Спартак (Плевен) - Лукойл Академик - 76:127 (21:35, 13:27, 31:33, 11:32)

Рилски спортист (Самоков) - Берое (Стара Загора) - 95:74 (28:20, 23:16, 19:24, 25:14)

Академик Бултекс 99 (Пловдив) - Балкан (Ботевград) - 75:93 (14:38, 18:16, 20:24, 23:15)