Шампионът и лидер в класирането на Лукойл Академик победи гостуващия Черно море Порт Варна със 106:65 (32:24, 27:14, 18:15, 29:12) точки в мач от предпоследния 26-и кръг на сезона в Националната баскетболна лига за мъже. "Студентите" натрупаха сериозна преднина още преди почивката и спокойно доиграха мача, за да запишат своята 24-та победа за сезона. Те имат 2 загуби до момента и ще завършат първи в редовния сезон.

Варненци са с 12 успеха и 14 поражения на шестото място. Най-резултатен за победителите беше Крис Минков с 21 точки, 18 точки добави Павлин Иванов, а 14 точки реализира Димитър Димитров. За Черно море с 18 точки се отличи Ангел Нацкин, 15 точки вкара Симеон Илиев, а 11 - Станислав Цонков.

Балкан спечели 20-а победа в НБЛ, след като надделя като гост на Левски 2014 със 72:58 (11:18, 15:23, 17:11, 15:20) точки. Играчите от Ботевград водеха през първото полувреме с двуцифрена преднина, а "сините" бяха близо до обрат през второто, когато стопиха пасива си до 2 точки - 54:56. До края обаче, гостите удържаха успеха. "Сините" отстъпиха шестото място на Спартак Плевен и Черно море и са с актив 10-16. Брандън Фортънбъри беше най-резултатен за успеха с 18 точки, а 16 точки вкара Мартин Дурчев. Николай Върбанов завърши с 10 точки и 7 борби.

За Левски 2014 Йордан Минчев беше най-резултатен с 12 точки. По 11 точки отбелязаха Алекс Симеонов и Крум Дойчинов, а с 10 завърши Ангел Пейчинов.

Берое записа осма поредна победа, след като спечели трудно като гост над Академик Бултекс 99 в Перущица с 91:84 (22:21, 19:22, 22:17, 28;24) точки. Аштън Мур наниза 22 точки (4 тройки) и подаде 5 асистенции за успеха, 18 точки и 11 борби регистрира Александър Тодорович, а със 17 точки (4 тройки) се включи Тихомир Желев.

За Академик петима баскетболисти завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен с 20 точки беше Бошко Йовович, а по 15 точки отбелязаха Оскар Белфийлд (9 асистенции) и Васил Бачев (7 борби).

Рилски спортист се наложи над Черноморец (Бургас) като гост с 95:70 (19:8, 22:24, 32:17, 22:21) точки. Самоковци си върнаха победния ход след две поредни загуби в предишните кръгове. Рилски спортист има 17 победи и 9 загуби до момента и ще завърши четвърти, а Черноморец е с 2 победи и 24 загуби (14 поредни) и ще бъде на последното място в класирането. Златин Георгиев наниза 22 точки за победителите само за 19 минути игра и спечели 8 борби. С по 12 точки се включиха Франк Търнър (6 асистенции, 5 борби), Тристан Кери и Тони Гуджино (8 борби).

За Черноморец най-резултатен с 23 точки (6 тройки) беше Боян Тенев, а по 13 точки отбелязаха Константин Коев (9 борби) и Марко Янюшевич (7 борби).

Спартак Плевен победи Ямбол с 97:84 (18:28, 27;24, 30:10, 22:22) точки след силна трета част. За плевенчани това е 12-а победа за сезона, като те прекъснаха серията си от две поредни загуби. Спартак има и 14 загуби и се изравниха на петото място с Черно море Порт Варна.

Урош Величкович беше най-полезен за победителите с 26 точки (5 тройки), като добави 6 асистенции и 5 борби. Самуел Франсис наниза 25 точки, а с 19 точки, 12 борби и 6 асистенции се отчете Димитър Маринчешки. За Ямбол Милиян Боцка отбеляза 27 точки и подаде 6 асистенции, 19 точки вкара Денис Агре, а с 16 точки и 8 борби завърши Станислав Говедаров.