Лукойл Академик се наложи с 91:88 над Рилски спортист в дербито на 15-я кръг от Национална баскетболна лига.

Останалите резултати от кръга

След 12 смени на водачеството, осем равенства в резултата, и почти пълен паритет, по-дългата пейка и опит на шампионите решиха нещата.

Рилецо имаше леко надмощие през първото полувреме, като се оттегли след 20 минути с аванс - 48:47.

Лукойл започна по-силно след почивката и обърна резултата в своя полза, като в началото на последния период стигна до най-голямата си преднина от 11 точки - 79:68.

Рилски спортист отговори със серия от 11-0, и три минути и половина преди финала самоковци водеха с две точки - 82:84.

Желко Шакич се разписа, за да изравни, и минута и половина преди сирената нищо не бе ясно. Още две равенства последваха, и с 27 секунди на часовника, Бранислав Ратковица отбеляза два наказателни удара за 90:88.

Рилецо сгреши в своята атака след таймаут, а бързият фаул срещу Ратковица доведе само до крайния резултат - 91:88.

Желко Шакич завърши с 23 точки и 11 борби за победата, а още четирима играчи на "студентите" записаха двуцифрен актив.

За Рилецо Франк Търнър вкара 26 точки, а по 20 нанизаха Йордан Бозов и Тони Гуджино.